Recenze palačinkovače Delimano Utile

By | 16.5.2017

Pokud si chcete připravit palačinky, máte v zásadě dvě možnosti, jak postupovat. Buď můžete použít pánev na palačinky (klasickou, nebo speciální), či takzvaný palačinkovač. To je speciální kuchyňský přístroj určený čistě k tomuto účelu. Prakticky všechny jsou koncipovány způsobem, kdy na kontaktní smažící plochu naléváme těsto obdobným způsobem, jako na pánvičku. U produktu Delimano Utile je tomu však jinak, z čehož vyplývají jisté výhody a nevýhody a ty si probereme a zhodnotíme na následujících řádcích.

Palačinkovač Delimano Utile
Koncepce přístroje

Základní princip Delimano Utile spočívá v tom, že si nejprve do vhodně tvarované mísy (jedna taková je i součástí balení) připravíme těsto na palačinky. Následně si palačinkovač rozehřejeme. Jakmile dosáhne provozní teploty, vezmeme jej a obrátíme ho o 180° smažící plochou směrem dolů a na chvíli ho mírně ponoříme do mísy s těstem. Tím dojde k přirozenému nabrání optimálně rozloženého množství těsta na palačinkovač. Poté již jen stačí přístroj otočit nazpět do normální polohy, položit ho na pracovní plochu a palačinku klasickým způsobem dodělat.

Za co můžeme Delimano Utile pochválit

  1. Těsto je skutečně rovnoměrně rozprostřené a palačinky jsou díky tomu ve všech místech stejně vysoké a stejně propečené.
  2. Uživatel nemusí řešit problém spojený s nabíráním ideální množství těsta, neboť k tomu při jeho správné hustotě dochází takříkajíc automaticky.
  3. Opravdu snadno se čistí a nevzniká až zas takový nepořádek, jako při použití pánve.
  4. Při správném grifu je používání snadné a relativně rychlé.
  5. Díky funkční nepřilnavé úpravě kontaktního povrchu není třeba používat tuk, respektive jen v minimálním až symbolickém množství.

Co se nám nelíbí

  1. Má až komicky krátký kabel, a to pouhých 75 centimetrů. To značným způsobem omezuje manipulaci s ním a v některých kuchyních to může reálně působit problémy se zapojením do sítě.
  2. Samotná podstata používání, kdy dochází k ponořování do elektrické sítě zapojeného přístroje do tekutiny, respektive tekuté směsi, vzbuzuje jisté pochybnosti o 100% bezpečnosti. V tomto ohledu je na pováženou i fakt, že je uživatel nucen z rozpáleným palačinkovačem manipulovat – zvedat ho z pracovní plochy, otáčet ho a podobně.
  3. Byť je přístroj rychlý, rozhodně není schopen palačinku připravit během několika vteřin, jak výrobce inzeruje.
  4. I když použijete speciální nádobu pro nabírání těsta, která je součástí balení, vždy vám v ní zbude nějaké těsto, které už nenaberete.
  5. Pro správné ponoření palačinkovače do těsta je nezbytné mít alespoň trochu pevnou ruku a grif. Nejedná se o žádný zásadní problém, ale někomu to nemusí úplně vyhovovat.

Závěrem

Jedná se dobrý a funkční produkt, s nímž při vhodném zacházení vykouzlíte kvalitní a chutné palačinky. Koncepce přípravy je zajímavá, originální a nezkušeným kuchařům ušetří mnoho trápení. Ocenit pak musíme i nízkou pořizovací cenu. Co musíme Delimano Utile vytknout je krátký napájecí kabel a z našeho pohledu i jistá zvýšená rizika úrazu při nesprávné, nebo nejisté manipulaci. V obecné rovině můžeme nákup doporučit.

Průměrná maloobchodní cena činí: 700,-

PALAČINKOVAČ DELIMANO UTILE LZE ZAKOUPIT ZDE

Propagační video

Na tomto krátkém reklamním videu můžete v některých sekvencích shlédnout, jak přesně se přístroj používá v praxi.