Obsahová a technická specifikace webu

Portál Palacinky.org byl vytvořen jako specializovaná internetová kuchařka se specifickým zaměřením, a to konkrétně, jak už ostatně z názvu samotného vyplývá, na palačinky. Návštěvníci zde naleznou nejen celou řadu receptů na palačinková těsta na nespočet způsobů, ale také mnoho receptů na jejich sladké a slané úpravy, rady pro přípravu, tipy na kuchařky, přehled speciálního kuchyňského vybavení k jejich přípravě a také několik videoreceptů. Na své by si tak měli přijít nejen sváteční kuchaři, ale také opravdové milovníci tohoto nebývale oblíbeného jídla, které se v různých obměnách vaří prakticky po celém světě.

Z hlediska kódu je web vystavěn na pravděpodobně nejoblíbenějším redakčním systému na světě – WordPressu. Základní instalace je pak doplněna o několik softwarových rozšíření, jejichž smyslem je především vyšší uživatelská přívětivost a jednoduchost orientace. Doména byla zakoupena s použitím kuponu na stránkách Wedos kupon, kde lze najít vždy aktuální slevu na produkty příslušného poskytovatele. Webové stránky jsou pak umístěny na multihostingu společnosti Savana.

Ačkoliv není provoz webového portálu v krátkém období nijak nákladnou záležitostí, v dlouhém období jdou výdaje na jeho fungování do tisíců a z tohoto důvodu jsou na něm umístěny reklamní plochy (bannery), které tyto výdaje alespoň částečným způsobem pokryjí. To nám dává následně možnost držet portál pro uživatele v provozu po delší dobu.