5 druhů ovoce, které se nejlépe hodí k palačinkám

By | 31.7.2017

K palačinkám můžeme přidat prakticky jakékoliv ovoce. Jsou ale jisté stálice a osvědčené druhy, které se k nim hodí tak nějak nejlépe. Můžeme je přidávat přímo do samotného těsta, jako náplň, na ně jako ozdobu nebo vedle jako přílohu. Pojďme se nyní podívat na pětici těch nejvhodnějších a nejoblíbenějších druhů ovoce k palačinkám.

Banán

Banán

Banán se k palačinkám hodí mimo jiné i díky své přirozeně nasládlé chuti a měkké mazlavé konzistenci, která dobře doplňuje nadýchanost těsta. Je možné ho rozmačkat na kaši a přidat ho rovnou do těsta, čímž dojde k jeho přímému ochucení. Z hlediska výživového se jedná o velmi přínosnou plodinu. Mimo jiné obsahuje velké množství draslíku, hořčíku, vitamínu B6, pektinu a různých antioxidantů.
Pokud ho chcete přidat rovnou do těsta, vyzkoušejte náš recept na Banánové palačinky. Jestli ho chcete využit jako přílohu, podívejte se na tyto Palačinky s banánem.

Jahody

Jahody

Jahody jsou nejen velmi oblíbené a zdravé, ale v našich končinách si je navíc můžeme na začátku léta posbírat i čerstvé na vlastní zahrádce, tedy v té nejlepší kvalitě. A to se počítá. Nejlepší je nakrájet je na plátky a vložit do palačinek před jejich srolováním, nebo je rozmixovat v mixéru například s tvarohem a takto vzniklou pomazánku na palačinky mazat. V krátkosti u nich vyzdvihněme alespoň jejich nízkokaloričnost a silné antioxidační účinky.

Vřele vám můžeme doporučit vyzkoušet buď klasický jednoduchý recept na Palačinky s jahodami, nebo lehce pracnější Palačinky z krémového sýra s jahodami.

Borůvky

Borůvky

Stejně jako je tomu u jahod i borůvky si můžeme dopřát maximálně čerstvé, a to během vrcholu léta. V jejich případě se nemusíme navíc starat o pěstování. Stačí zajít do lesa a tam si je nasbírat (za předpokladu, že není sběr borůvek v dané lokalitě zakázaný). Palačinky je možné jimi plnit, ale nezřídka se dávají i přímo do těsta. Když je do něj přidáte rozmačkané, získá krásnou a až šílenou modrofialovou barvu. Jejich konzumace je pro nás tak přínosná, že se řadí i mezi takzvané „superpotraviny“. My tento marketingový termín sice nemáme obecně rádi, ale v tomto případě skutečně dobře vystihuje podstatu tohoto ovoce.

Co takhle zkusit tyto Borůvkové palačinky s podmáslím.

Ananas

Ananas

Ananas je oblíbený pro svou extrémně sladkou a zároveň osvěžujícím způsobem kyselou chuť. Najdeme v něm řadu cenných minerálů, vitamínů, stopových prvků a enzymů. Poměrně značnou nevýhodou však je, že se jedná o exotické ovoce, které u nás přes veškerou snahu zkrátka a jednoduše nesežene stoprocentně čerstvé. Obsahuje také značné množství kyselin, což může být problém pro osoby trápící žaludek. Nakonec nezapomeňme zmínit, že jsou na něj někteří jedinci alergičtí. Pakliže to shrneme, tak se ananas k palačinkám výborně hodí, ale není to ovoce zcela pro každého.

Když si dáte tyto Palačinky s ananasem, rozhodně nic nezkazíte. Nicméně Piña Colada palačinky jsou tak trochu jiná liga.

Jablka

Jablka

Jablka jsou mnohými považována za jakési podřadné ovoce „pro chudé“. Zřejmě nejsou dostatečně „cool“. Přitom jsou jedním z nejzdravějších druhů ovoce vůbec. Pokud pak vezmeme v potaz, že jsou u nás zcela bez problémů k dostání celoročně v mnoha variacích, a to za velmi příznivé ceny, je s podivem, že není jejich celková spotřeba vyšší (ve skutečnosti je pochopitelně obrovská, ale vyšší by být mohla). S palačinkami skvěle fungují především v rámci nějaké směsi, kterou do nich budeme dávat.

Oba dva recepty jsou sice časově náročnější, ale bezpochyby stojí za to. Představujeme vám Skořicové palačinky s jablky a javorovým sirupem a Jablečné kroužky v palačinkovém těstě.