Palačinkovač

Palačinkovač je speciální pomocník do kuchyně, který vám pomůže vykouzlit ty pravé palačinky. Existují v podstatě dva druhy. Ty pro domácí použití a ty do profesionálních gastro provozů. V našem přehledu 10 nejlepších palačinkovačů se věnujeme právě těm pro domácí použití, neboť i tento web je určen domácím kuchařům.

10 nejlepších palačinkovačů na trhu

Palačinkovače v tomto přehledu nejsou řazeny dle jakékoliv stupnice. Jedná se pouze o přehled těch 10 nejlepších na trhu. Konkrétní výběr je tedy jen a pouze na vás, a to na základě námi zmíněných pozitiv a negativ jednotlivých přístrojů, ceny a vašich osobních preferencí.
1. Delimano Utile

Delimano UtileMaximálně funkční přístroj bez jakýchkoliv zbytečných funkcí. Vyznačuje se velice specifickým a jedinečným způsobem používání. Těsto totiž není naléváno na plotnu. Plotna (respektive kontaktní plocha pro smažení palačinek) je nořena přímo do nádoby s těstem, čímž dojde vždy k nabrání jeho ideálního množství.

Orientační cena: 700,-

VÍCE INFORMACÍ O DELIMANO UTILE

AKTUÁLNÍ SROVNÁNÍ CEN

Co se nám líbí Co bychom vytkli
Velice rychlá příprava a bezproblémové obracení palačinek Průměr smažící plochy pouze 20 centimetrů
Skutečně nepotřebujete žádný olej / bez připalování
Unikátní a velice efektivní způsob nabírání těsta na smažící plochu

2. Rohnson R-201

Rohnson R-201Klasický a na obsluhu jednoduchý palačinkovač klasické koncepce, který je svým průměrem vhodný i k přípravě francouzských palačinek. Z hlediska funkčnosti jako takové mu nelze prakticky nic vytknout. Jeho vzhled sice neurazí, ale také nepotěší.

Orientační cena: 800,-

VÍCE INFORMACÍ O ROHNSON R-201

AKTUÁLNÍ SROVNÁNÍ CEN

Co se nám líbí Co bychom vytkli
Nepřipaluje ani bez použití oleje Nijak oslňující vzhled
Umožňuje regulovat teplotu Součástí balení není obracečka
S jistými omezeními ho lze využít i jako elektrický gril
Bezproblémová údržba

3. Steba CR 32

Steba CR 32Při srovnání s jinými palačinkovači patří sice mezi ty dražší kusy, ale v absolutních číslech se nejedná o jakkoliv nedostupný produkt. Za vyšší cenu však dostanete něco, co většina jeho konkurentů postrádá. Tím je jeho povedený design v nekonfliktním černobílém provedení.

Orientační cena: 1300,-

VÍCE INFORMACÍ O STEBA CR 32

AKTUÁLNÍ SROVNÁNÍ CEN

Co se nám líbí Co bychom vytkli
Nanejvýš funkční a praktický Výrazně vyšší cena v porovnání s některými konkurenty
Není nutné používat olej / palačinky se nepřichytávají
Součástí balení je obracečka a roztírač
Velice povedený design v této kategorii
Má regulátor teploty
Velmi solidní průměr 32 cm

4. Clatronic CM 3372

Clatronic CM 3372Za tento palačinkovač mluví především fakt, že se stal vítězem soutěže Produkt roku v této kategorii, a to jak za rok 2015, tak za rok 2016. Svou funkci plní na jedničku a zároveň se řadí mezi ty vůbec nejlevnější na trhu. Z našeho pohledu má však jeden nedostatek, kterým je jeho design (ten ovšem trápí i valnou část jeho konkurentů).

Orientační cena: 700,-

VÍCE INFORMACÍ O CLATRONIC CM 3372

AKTUÁLNÍ SROVNÁNÍ CEN

Co se nám líbí Co bychom vytkli
Výborný poměr cena/výkon, jeden z nejlevnějších palačinkovačů na trhu Vzhledově nepěkný
Funkční a praktický Relativně krátký přívodní elektrický kabel
Snadná údržba
Bez použití oleje
Je možné regulovat teplotu

5. ARIETE 183

ARIETE 183Tomuto přístroji nelze z hlediska funkčnosti nic vytknout. Jeho design je však lehce diskutabilní. Proč? Fakticky je velmi povedený, ale někdo by mohl mít problém s jeho barvou. Vyráběn je totiž pouze v červené, která se nemusí úplně všem líbit.

Orientační cena: 950,-

VÍCE INFORMACÍ O ARIETE 183

AKTUÁLNÍ SROVNÁNÍ CEN

Co se nám líbí Co bychom vytkli
Funkční, lehce udržovatelný, s nepřilnavým povrchem Dostupný pouze v červené barvě
Velice povedený design a líbivý vzhled Není sice vyloženě drahý, ale v rámci srovnatelné funkčnosti najdete i levnější přístroje
Má regulaci teploty
Příslušenství v podobě obracečky a roztírače
Lze použít i pro přípravu jiných jídel (omelety, tortilly a podobně)

6. Severin CM 2198

Severin CM 2198Klasická osvědčená koncepce palačinkovače s možností nastavení teploty. I v tomto případě platí, že s přípravou palačinek a jejich kvalitou nebudete mít žádný problém. Opět ovšem musíme poukázat na absolutní minimum invence z hlediska designu.

Orientační cena: 900,-

VÍCE INFORMACÍ O SEVERIN CM 2198

AKTUÁLNÍ SROVNÁNÍ CEN

Co se nám líbí Co bychom vytkli
Bezproblémová funkčnost, obsluha a údržba Nemá hezký vzhled
Má regulaci teploty kontaktní plochy Přívodní elektrický kabel je poměrně krátký
Příslušenství v podobě obracečky a roztírače
Dostatečný průměr kontaktní plochy – 30 cm

7. Scarlett SC-PM229D98

Scarlett SC-PM229D98Na obsluhu maximálně jednoduchý přístroj s jedním jediným tlačítkem zapnout/vypnout. Pakliže máme u tohoto přístroje něco vyzdvihnout, pak jsou to dvě lehce zaměnitelné plotny. První je určena k přípravě klasických palačinek, druhá slouží ke smažení lívanců.

Orientační cena: 1000,-

VÍCE INFORMACÍ O SCARLETT SC-PM229D98

AKTUÁLNÍ SROVNÁNÍ CEN

Co se nám líbí Co bychom vytkli
Má dvě zaměnitelné kontaktní plotny – na palačinky a na lívance Nedisponuje regulací teploty
Nepřilnavý povrch (není nezbytné používat olej) Trochu menší průměr – 26 cm
Jednoduchá obsluha a snadná omyvatelnost Není pěkný
Funkční

8. Tristar BP 2961

Tristar BP 2961Jednoduchý a na používání nekomplikovaný palačinkovač z možností volby mezi pěti stupni teploty. Potěší vás nízkou cenou. Na druhou stranu se nejedná o žádný designový kus, který by se ve vaší kuchyni nějak zvlášť vyjímal.

Orientační cena: 750,-

VÍCE INFORMACÍ O TRISTAR BP 2961

AKTUÁLNÍ SROVNÁNÍ CEN

Co se nám líbí Co bychom vytkli
Funkční a spolehlivý přístroj Neoslnivý spartánský vzhled
Relativně nízká pořizovací cena
Dobrý průměr 30 centimetrů
V balení je i roztírací špachtle
Nastavitelná teplota smažicí plochy

9. Gastroback 44005 Profi

Gastroback 44005 ProfiOficiálně se jedná o palačinkovač určený pro profesionální gastro provoz. Svou kvalitou těmto požadavkům určitě odpovídá, nicméně si myslíme, že se bude jednat spíše o provoz s denní spotřebou na úrovni večeře pro velkou rodinu. Z tohoto důvodu si ho dovolujeme zařadit do kategorie domácích palačinkovačů. Krom toho, že skvěle funguje a vypadá, jistě oceníte i unikátní praktickou technologii rozprostírání těsta na plotnu.

Orientační cena: 4000,-

VÍCE INFORMACÍ O GASTROBACK 44005 PROFI

AKTUÁLNÍ SROVNÁNÍ CEN

Co se nám líbí Co bychom vytkli
Velice dobře vypadá Vysoká cena
Má velký průměr – 33 cm
Disponuje nastavitelným termostatem
Je k němu dodáváno bohaté příslušenství
Má speciální patentovaný mechanismus rozprostírání těsto po plotně
Vhodný do profi gastro provozů

10. Steba CR 35

Steba CR 35Kritizovat tento palačinkovač není vlastně za co. Vyšší cena je z obecného hlediska vykoupena povedeným designem. Z našeho pohledu je však paradoxní, že si od stejného výrobce můžeme pořídit stejně kvalitní, levnější a hezčí přístroj, a to konkrétně výše zmiňovaný Steba CR 32, který má jen o tři centimetry menší průměr.

Orientační cena: 1650,-

VÍCE INFORMACÍ O STEBA CR 35

AKTUÁLNÍ SROVNÁNÍ CEN

Co se nám líbí Co bychom vytkli
Úctyhodný průměr 35 centimetrů Vyšší cena
Ideální pro přípravu francouzských palačinek Problematický termostat
Nepřilnavý teflonový povrch
Odnímatelná deska pro snadnější čištění
Pěkný vzhled
Možnost nastavit teplotu

Jak vybrat palačinkovač

Ve chvíli, kdy se rozhodnete, že si koupíte palačinkovač, nastává dilema, jak vybrat ten správný. Dobrou zprávou je, že se nejedná o nijak technologicky složitý přístroj, takže nemusíte jednotlivé výrobky srovnávat na základě desítek parametrů, u kterých mnohdy ani nevíte, co přesně znamenají. Důležitá je zkrátka především faktická funkčnost. Kromě toho není na škodu vzít v potaz i následujících pět parametrů.

Průměr

Jedním z podstatných parametrů je průměr smažicí plochy. Ten se u jednotlivých výrobků může všemožně lišit, klidně až dvojnásobně. V našem srovnání naleznete jak Delimano Utile o průměru 20 cm, tak palačinkovač Steba CR 35 o průměru 35 cm. Ani jedno není pochopitelně špatně, je to čistě o preferencích každého z nás, ale o to tu právě jde.

Vzhled

Tak trochu špatnou zprávou je, že v této kategorii výrobků není kladen příliš velký důraz na estetiku. Jinými slovy, zhruba dvě třetiny palačinkovačů příliš krásy nepobralo. Někomu na tom pochopitelně nezáleží a zajímá ho jen a pouze funkčnost a praktičnost. Nemalé části lidí to nicméně jedno není. Naštěstí se najdou i takové produkty, které potěší nejen vaše chuťové pohárky, ale i oko. Jsou jen o něco málo dražší.

Cena

Palačinkovač není kuchyňský pomocník, který by jakkoliv provětral váš rodinný rozpočet. Až na výjimky se vlezete do tisícikoruny a s trochou štěstí se můžete dostat až na téměř poloviční částku. Cenu tedy berte v potaz, ale pokud nemáte vyloženě napnutý rodinný rozpočet, spíše investujte nějakou tu stokorunu navíc a pořiďte si přístroj, který vyhovuje vašim potřebám. V tomto případě není příliš nutné dělat kompromisy na základě ceny.

Multifunkčnost

Některé výrobky jsou čistě jednoúčelové, jiné mají vyměnitelné plotny umožňující připravovat palačinky, lívance a další druhy placek. Pokud si myslíte, že byste jistou míru multifunkčnosti využili, podívejte se spíše po těch druhých jmenovaných.

Regulace teploty

Ačkoliv není tato funkce u všech palačinkovačů vzhledem k jejich koncepci nezbytná, tak u některých ji oceníte. Proč? Může se stát, že nebudete používat vždy stejné těsto na palačinky. Odlišná těsta mohou mít v závislosti na použitých surovinách různé požadavky na ideální smažicí teplotu.

Proč si pořídit palačinkovač

Důvodů proč si pořídit palačinkovač je hned několik. Zároveň si nemyslíme, že by ho ve své kuchyni potřeboval každý. Přečtěte si ostatně následující důvody a sami se rozhodněte, zda tento přístroj najde ve vaší domácnosti uplatnění.

Palačinkovač

  1. Množství a frekvence přípravy: Pokud děláte palačinky v relativně větším množství pro více lidí, a to relativně často, pak se vám bude palačinkovač hodit. I když si koupíte sebelepší pánev na palačinky, nikdy to nebude tak pohodlné a praktické jako s ním.
  2. Zrádnost teploty: S předchozím bodem se pojí i tento. Když budete dělat velké množství palačinek na pánvi, můžete více či méně bojovat se stabilitou její teploty. Neustále ji totiž ze sporáku sundáváte, hýbete s ní a podobně. To může vést k nerovnoměrnému propékání jednotlivých kusů. Palačinkovač si oproti tomu díky zabudovanému termostatu neustále udržuje přibližně stejnou teplotu.
  3. Francouzské palačinky: V případě, že milujete ty jako papír tenké francouzské palačinky, pak je na pánvi vykouzlíte jen velmi obtížně. Netvrdíme, že to nejde vůbec, ale není to zrovna lehké a výsledek nemusí být uspokojivý (obzvlášť, když jich budete dělat hodně).
  4. Závěr: Pokud připravujete palačinky spíše zřídka a zároveň v relativně malém počtu, kupte si raději pánev na palačinky. V opačném případě vřele doporučujeme zakoupit si palačinkovač, na němž navíc bezproblémově vykouzlíte i ony proslulé francouzské crepes.

Napsat komentář